Katarakt Ameliyatı ile 10 dakikada katarakttan kurtulun

0
218

Teknolojide yaşanan gelişmelerin, tıp alanında da önemli kolaylıklar getirdiğini vurgulayan göz doktoru Op. Dr. Hülya Bolu, genelde ileri yaşlarda görülen kataraktın, gelişen teknoloji sayesinde 10 dakikalık bir cerrahi operasyonla tedavi edilebildiğini söyledi.

Göz merceğinin zamanla özelliğini yitirdiğini ve katarakt rahatsızlığına yol açtığını kaydeden göz hastalıkları uzmanı Op. Dr. Hülya Bolu, gözün içindeki merceği temizleyerek, yeni bir yapay mercek yerleştirdiklerini, başarı oranının çok yüksek olduğunu belirtti.

Doktor hatasını ve ameliyatta oluşabilecek komplikasyonları sıfıra indiren Femtosaniye Lazer cihazıyla ameliyatlar gerçekleştirdiklerini dile getiren Op. Dr. Hülya Bolu, “Göz içine multifokal dediğimiz lens yerleştirerek hastayı katarakttan tamamen kurtarıyoruz. Katarakt ameliyatı 10 dakika sürüyor ve hasta ertesi gün normal yaşantısına dönebiliyor.” dedi. Katarakt operasyonu sırasında pek çok hastanın gözlük sorunlarının da ortadan kaldırıldığına dikkat çeken Bolu sözlerine şöyle devam etti: ” Günümüzde gelişen multifocal lens teknolojisi ve kısa süren lazerli katarakt ameliyatı sayesinde hastaların diğer görme kusurları da tedavi edilebiliyor. Böylece kişi gözlüksüz yeni bir yaşama başlayabiliyor.”

TEILEN

CEVAP VER